Načítání...

Skip navigation

Soutěž Vesnice roku 2020 vyhlášena

Soutěž, s jehož myšlenkou přišli zástupci Spolku pro obnovu venkova ČR, se za uplynulých pětadvacet let stala fenoménem českého, moravského a slezského venkova. Každý ročník ukazuje, jak je soutěž skvělou příležitostí prezentovat život v obcích. Krásný a živý společenský, kulturní a sportovní život, tradice a zvyky, projekty hotové i realizované. 

Přihlášky do šestadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku mohou obce podávat až do 30. dubna. V následujících dvou měsících pak proběhnou krajská kola. Celostátní kolo pak proběhne první zářijový týden a vítěze a nositele titulu "Vesnice roku 2020" vyhlásí zástupci vyhlašovatelů soutěže dne 13. září 2020 na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Podmínky soutěže jsou zde.

Pro oceněné obce jsou připravené finanční odměny, formou dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí. 

Partnerem soutěže, již třetím rokem, je společnost ŠKODA AUTO. Vítěz soutěže získá vůz ŠKODA SUPERB iV, formou dvouleté zápůjčky. Vítěz v kategorii Inovativní obec získá CITIGOe iV, formou jednoleté zápůjčky.  

    • 25. února 2020