Načítání...

Skip navigation
Obrázek1

Ministerstvo zemědělství od letošního 28. ročníku soutěže Vesnice roku přistoupilo k navýšení finančních ocenění pro Oranžovou stuhu. Oceněné obce v krajském kole dostanou nově 800 tisíc korun namísto 600 tisíc korun. V celostátním kole jde o navýšení pro první místo z 300 tisíc na 400 tisíc korun, pro druhé místo z 200 tisíc na 300 tisíc korun a pro třetí místo ze 100 tisíc na 200 tisíc korun, a to v podobě dotace. Ocenění Oranžová stuha je udělováno za spolupráci obce se zemědělskými subjekty.

Ministerstvo zemědělství je garantem ocenění Oranžová stuha a také jej uděluje, odměny v podobě dotace administruje Ministerstvo pro místní rozvoj, a to vždy v následujícím roce. Navýšení odměn se tedy dotkne až výherců letošního ročníku soutěže.

Ocenění Oranžová stuha je součástí soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova, která byla založena v roce 1995. Cílem soutěže je rozvoj venkova a podpora aktivního zapojení jeho obyvatel na zlepšování života na venkově. Cílem ocenění Oranžová stuha je vyhledat, zveřejňovat a ocenit příklady dobrých výsledků partnerství obce a zemědělských subjektů při obnově a rozvoji venkova. Dalšími oceněními soutěže jsou Bílá, Modrá, Zelená, Fialová a Zlatá stuha.

Také Ministerstvo pro místní rozvoj v letošním ročníku navýšilo ocenění pro obce: obce oceněné bílou stuhou za společenský život a modrou stuhou za činnost mládeže obdrží rovněž 800 tisíc korun namísto loňských 600 tisíc korun. Krajský vítěz obdrží v rámci zlaté stuhy 1 250 000 korun oproti loňskému 1 000 000 korun, navýšení se pak týká i ocenění v celostátním kole soutěže.

Podrobnosti k jednotlivým oceněním na tomto odkaze.

Zdroj: Tisková zpráva MZe.

    • 5. června 2024