Načítání...

Skip navigation
Obrázek1

V rámci Vyhlášení výsledků a předávání ocenění celostátního kola soutěže Vesnice roku 2024, které se uskutečnilo dne 21. září 2024 v Uherském Hradišti byla kromě prvního, druhé a třetího místa v soutěži předána také celá řada dalších ocenění. Cenu veřejnosti v internetovém hlasování veřejnosti získala obec Děpoltovice z Karlovarského kraje. Komise v rámci zúčastněných obcí také vyzdvihla oblast, ve které obce nejvíce vynikají.

Děpoltovice z Karlovarského kraje zvítězily v internetovém hlasování veřejnosti a s 6 277 hlasi si odnesly Cenu veřejnosti. Na druhém místě se s 6 229 hlasy umístily Vrchoslavice z Olomouckého kraje, třetí příčku obsadily Všelibice z Libereckého kraje s 6 131 hlasy.

Celostátní komise také ocenila každou z přihlášených obcí (vyjma těch, které obdržely první, druhé a třetí místo v soutěži) speciálním diplomem:

Zvláštní cena celostátní komise za výjimečnou semknutost a pracovitost místní komunity putovala obci Drahouš, jejíž motto je „Obyčejná vesnice s neobyčejnými lidmi“.

Obec Tetín, Královehradecký kraj – ocenění za odpočinková místa pro občany a návštěvníky obce

Obec Křešice, Ústecký kraj – ocenění za úsilí o záchranu kostela Nejsvětější Trojice a naučnou stezku skřítka Křemínka

Obec Děpoltovice, Karlovarský kraj – za spolupráci s podnikateli a podporu řemesel

Obec Mrtník, Plzeňský kraj – za svépomocí vybudované sportovně společenské areály

Obec Smrčná, Kraj Vysočina – za mimořádně aktivní komunitní život

Obec Vrchoslavice, Olomoucký kraj – za soudržnost komunity a prorodinnou politiku

Obec Horní Ředice, Pardubický kraj – za moderní sportoviště a bohatou květinovou výzdobu

Obec Všelibice, Liberecký kraj – za všestranný rozvoj obce včetně místních částí

Obec Ořechov, Jihomoravský kraj – za unikátně propracovanou péči o životní prostředí a historický odkaz

V neposlední řadě, Cenu naděje pro živý venkov si v celostátním kole tohoto ocenění odnesla obec Doubravy ze Zlínského kraje. Ocenění uděluje Sdružení místních samospráv České republiky za místní spolkový život a občanskou společnost v obcích.

Pro připomenutí vítězem soutěže Vesnice roku 2024 se stala obec Vacov z Jihočeského kraje. Odnesla si dar v podobě dotace od Ministerstva pro místní rozvoj v hodnotě 1,6 milionu korun. Druhou příčku obsadila obec Palkovice z Moravskoslezského kraje. Na třetím místě se umístila Dolní Lhota ze Zlínského kraje.