Facebook ikona

Soutěž Vesnice roku 2020 vyhlášena

25. 2. 2020

Jarní Den malých obcí, v Praze, byl tradičně ve znamení zahájení nového ročníku soutěže Vesnice roku. Šestadvacátý ročník soutěže byl zahájen podpisem podmínek za přítomnosti zástupců vyhlašovatelů soutěže, předsedy Svazu města obcí ČR Františka Lukla, místopředsedy Spolku pro obnovu venkova Eduarda Kavaly, náměstka ministryně pro místní rozvoj Davida Koppitze a náměstka ministra zemědělství Pavla Sekáče.

Soutěž, s jehož myšlenkou přišli zástupci Spolku pro obnovu venkova ČR, se za uplynulých pětadvacet let stala fenoménem českého, moravského a slezského venkova. Každý ročník ukazuje, jak je soutěž skvělou příležitostí prezentovat život v obcích. Krásný a živý společenský, kulturní a sportovní život, tradice a zvyky, projekty hotové i realizované. 

Přihlášky do šestadvacátého ročníku soutěže Vesnice roku mohou obce podávat až do 30. dubna. V následujících dvou měsících pak proběhnou krajská kola. Celostátní kolo pak proběhne první zářijový týden a vítěze a nositele titulu "Vesnice roku 2020" vyhlásí zástupci vyhlašovatelů soutěže dne 13. září 2020 na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Podmínky soutěže jsou zde.

Pro oceněné obce jsou připravené finanční odměny, formou dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva zemědělství a Ministerstva životního prostředí. 

Partnerem soutěže, již třetím rokem, je společnost ŠKODA AUTO. Vítěz soutěže získá vůz ŠKODA SUPERB iV, formou dvouleté zápůjčky. Vítěz v kategorii Inovativní obec získá CITIGOe iV, formou jednoleté zápůjčky.  


Ostatní aktuality

Soutěž Vesnice roku 2020 zrušena

2. 4. 2020

Vyhlašovatelé soutěže, po projednání se spoluvyhlašovateli soutěže a předsedajícími krajských hodnotitelských komisí, ke dni 1. dubna 2020 rozhodli o zrušení soutěže "Vesnice roku 2020". celý článek

Vesnice roku 2020 - motivační semináře

2. 3. 2020

Již šestadvacátý ročník soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova byl zahájen. Pro velký zájem pořádají vyhlašovatelé a spoluvyhlašovatelé soutěže, ve spolupráci s finalisty posledních ročníků, motivační seminář pro zájemce, pro účastníky soutěže.  celý článek©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova