Facebook ikona

Na stopě budoucnosti - motto Evropské soutěže obnovy vesnice 2012

13. 6. 2011

Dvanáctý ročník soutěže bude vyhlášen v polovině roku 2011 a bude završen na podzim 2012 slavnostním vyhlášením vítězů v Langeneggu v Rakousku.

V březnu 2011 se ve městě Eupen v Belgii sešla porota Evropské soutěže obnovy vesnice a zástupci Evropské pracovní společnosti pro rozvoj venkova a obnovu vesnice, aby zhodnotili průběh uplynulého a zahájili přípravu dalšího ročníku soutěže.
Jedenáctý ročník soutěže, který vyvrcholil na podzim 2010 slavnostním předáním ocenění vítězným obcím v Sand in Taufers v Itálii, byl porotci  zhodnocen jako jeden z nejúspěšnějších v historii soutěže - jak z pohledu počtu účastníků, tak z pohledu výjimečné kvality soutěžících projektů.

Porota se shodla, že v rámci dvanáctého ročníku soutěže, který proběhne v roce 2012, by měly být vyznamenány především obce, které hledí kupředu, orientují se na možnosti svého dalšího rozvoje a na výzvy, před kterými aktuálně stojí, umí kreativně a inovativně odpovídat. Proto bylo pro Evropskou soutěže obnovy vesnice 2012 zvoleno motto "Na stopě budoucnosti". To umožňuje zúčastněným obcícm koncipovat své soutěžní projekty s ohledem na jejich jedinečné místní podmínky a ponechává jim velký prostor pro představení vlastních přístupů k využití svého potenciálu.

Evropská soutěže obnovy vesnice je vyhlašována Evropskou pracovní společností pro rozvoj venkova a obnovu vesnice jednou za dva roky již od počátku 90. let. Česká republika do soutěže vždy nominuje vítěze posledních dvou ročníků soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova. Pro dvanáctý ročník bude nominována obec Ratměřice, která byla vyhlášena Vesnicí roku 2010, a letošní vítěz soutěže.


Ostatní aktuality

Třináctka finalistů soutěže je kompletní

3. 7. 2011

Třináctka finalistů soutěže Vesnice roku 2011 je kompletní. Pro zástupce jednotlivých krajů České republiky tak nastává dvouměsíční období posledních příprav. Hodnotící komise k nim vyrazí na sklonku srpna. Vítěz bude ohlášen 10. září v Luhačovicích. Letošní soutěže se zúčastnilo 305 obcí ve všech 13 krajích.
celý článek

Na stopě budoucnosti - motto Evropské soutěže obnovy vesnice 2012

13. 6. 2011

Dvanáctý ročník soutěže bude vyhlášen v polovině roku 2011 a bude završen na podzim 2012 slavnostním vyhlášením vítězů v Langeneggu v Rakousku. celý článek©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova