Facebook ikona

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro své favority můžete hlasovat od 1. srpna do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Skalná
Karlovarský kraj

Skalná o sobě

Skalná se nachází na samé hranici s Německem. Historie sahá až do 13. Století, díky hradu Vildštejn, o němž první zmínka pochází z roku 1224. V roce 1905 byl Skalné udělen titul město. Po druhé světové válce byla většina původních obyvatel vysídlena, obec se stala postupem času domovem pro lidi z nejrůznějších koutů Československa i Evropy. Průmysl, který se začal v obci rozvíjet již v 19. století, především díky zahájení těžby kaolínu, se rozvíjel i v druhé polovině minulého století. Po sametové revoluci došlo k dalšímu rozvoji a vzniku nových průmyslových podniků, které se úspěšně rozvíjejí a rozšiřují svou činnost i v současné době. V posledních dvaceti letech dochází k růstu obyvatel, Skalná disponuje asi 500 pracovními místy, ve městě funguje ZŠ, MŠ, lékař pro dospělé, dětský lékař, zubař, optika, lékárna, pošta a několik malých obchůdků s potravinami a smíšeným zbožím. Také pro turisty má Skalná co nabídnout – několik restaurací, pensionů a hotel.
©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova