Facebook ikona

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro své favority můžete hlasovat od 1. srpna do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Břasy
Plzeňský kraj

Břasy o sobě

Přijedete-li do Břas, navštívíte vlastně pět vesnic. Samotné Břasy a dále Stupno, Kříše, Vranovice a Darovou. V obci, kde žije přes 2 200 obyvatel, je několik zajímavost, která stojí za zhlédnutí. V samotných Břasích je to například rozhledna Na Vrchách, ze které lze za dobrého počasí dohlédnout až na Šumavu, Krušné Hory a Český Les. Stupno zase z dálky vítá vysokou, štíhlou, novorománskou věží kostela sv. Vavřince a blízkou empírovou Šternberskou hrobkou a Vranovice nabízejí geology velmi ceněný profil vrstev zkamenělého karbonského pralesa, který zde před 310 miliony lety překryla sopečná láva. Břasy mají veškerou občanskou vybavenost. Pozitivem je také několik velkých a řada menších firem, které nabízejí zaměstnání pro místní občany. Vyžití najdou malí i velcí hlavně ve 30 spolcích nebo při akcích pořádaných obcí.
©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova