Facebook ikona

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro své favority můžete hlasovat od 1. srpna do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Pištín
Jihočeský kraj

Pištín o sobě

Pištín je jednou z devíti historických blatských obcí na tzv. Zbudovských blatech. Takto začíná první kapitola rozsáhlé knihy, kterou obec vydala k výročí 750 let od první písemné zmínky. Ale již před letopočtem 1261 v obci stál kostel sv. Vavřince a tudíž počátek obce je v mnohem vzdálenější historii. Obec Pištín se svými místními částmi je trochu nadneseně nazývána perlou jižních Čech a to zejména pro lidi, kteří zde žijí a s neutuchající energií pracují na rozvoji obce a jejího okolí.
Návštěvník obce by si neměl nechat ujít některou z našich akcí. V Pištíně úžasně fungují spolky. Dokážeme připravit akce vážné, vzdělávací, tradiční i recesistické. V průběhu roku může zájemce navštívit Baráčnický bál, který je organizován již 80 let ve stejném tradičním duchu. Zúčastnit se může i akce, o které říká vše již její název „Pečeme, vaříme a smažíme regionální produkty a seznamujeme se s jejich vznikem“, kterou v letošním roce navštívilo asi 600 návštěvníků. V nabídce nechybí ani „Festival baletek“, který dokáže rozvlnit bránici všem divákům. Hubertská mše, zpívání koled, vánoční koncert, setkání u vánočního stromečku to jsou zase akce pořádané společně se zástupci církve. Nechybí akce sportovců, hasičů, myslivců, akce pro děti pořádané ČSŽ.
©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova