Facebook ikona

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro své favority můžete hlasovat od 1. srpna do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Větřkovice
Moravskoslezský kraj

Větřkovice o sobě

Větřkovice se nachází na náhorní planině mezi Nízkým Jeseníkem a Oderskými vrchy a rozkládá se po obou stranách historické moravsko-slezské zemské hranice. Větřkovice patří mezi nemnoho historických sídel, která mají zachovanou zakládací listinu z roku 1298. Vždy zde převládalo české obyvatelstvo a hlavním zdrojem obživy bylo zemědělství a chov dobytka. V současnosti má obec dobrou občanskou vybavenost, úměrnou velikosti obce a potřebám občanů a velmi dobrý kulturní a společenský život, o který se spolu s obcí starají místní spolky a podnikatelské subjekty.
K zajímavostem v obci patří socha Sv. Felixe stojící u kapličky v místní části Nové Vrbno. Dále je to kostel Nanebevzetí panny Marie a krásná příroda údolí řeky Moravice. Místní spolky či obec jsou pořadateli akcí nadregionálního či mezinárodního významu. K těmto bezesporu patří Mezinárodní setkání sběratelů a výrobců hlavolamů, Větřkovská traktoriáda, Memoriál Karla Moravce (soutěž v požárním útoku), T.F.A. (Nejtvrdší hasič přežívá) a Honičské soutěže loveckých psů.
©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova