Facebook ikona

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro své favority můžete hlasovat od 1. srpna do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Libochovany
Ústecký kraj

Libochovany o sobě

Libochovany leží na břehu řeky Labe na půl cesty mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem, v malebné kotlině Českého středohoří. Je jednou z nejstarších obcí Litoměřicka. Písemná zmínka o založení obce je z roku 1218.
Obec se nachází v krajině, ve které se vždy dařilo rybolovu, zemědělství a sadařství. V obci je postaven nádherný pseudogotický kostel Narození Panny Marie. Fungovala zde česká i německá škola „pro žactvo i z okolních obcí“. Od devadesátých let má obec pouze mateřskou školu. Obec má 600 obyvatel, fungují zde dva obchody a dvě restaurace. Obec je plynofikována a má připravený projekt na kanalizaci a čističku. Má nádraží, poštu, kotviště pro malá plavidla a cyklostezku. V obci funguje SOKOL Libochovany s fotbalovým a hokejovým mužstvem. Myslivecké sdružení, Piditvoření pro maminky s dětmi, pro malé i velké výtvarníky dílna s keramickou pecí. Fungující spolky a řada dobrovolníků se podílí na kvalitním společenském životě v obci.
©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova