Facebook ikona

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro své favority můžete hlasovat od 1. srpna do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Kruh
Liberecký kraj

Kruh o sobě

Kruh z jedné strany „hlídá“ masiv Krkonoš a z té druhé skalní města, hrady a zámky Českého ráje. Poloha vesnice je tedy pro turistiky chtivé návštěvníky přímo ideální.
Vesnice žije bohatým kulturním a společenským životem, o který se společně starají v čele s obecním úřadem nejen registrované spolky, ale i ty, které vznikli mezi místními tak nějak „u stolu“ a teď se podílejí na životě vesnice hodně vrchovatou měrou. V Kruhu je hodně akcí, které už mají svoji tradici a pořádají se opakovaně. O tradici akcí svědčí i jejich ročník. V roce 2017 např. 64. ročník turnaje v kopané, 41. ročník dálkového pochodu, 34. ročník silničního běžeckého závodu.
Největší dominantou obce je roubený Tuláčkův statek z první poloviny 18. století. Budova patří v současnosti ČVUT v Praze. V obci jsou dvě zahradnictví, známější je Subtropické zahradnictví Kruh, kde si návštěvníci můžou koupit zahradní květiny a rostliny, drobné i vzrostlejší dřeviny, bylinky, hlavně ale subtropické rostliny. V Kruhu máme i mimo jiné koupaliště a zdigitalizované, fungující kino.
©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova