Facebook ikona

Letošní ročník soutěže Vesnice roku se blíží do finále. Zapojte se i vy a pomocí internetového hlasování vyberte svou Vesnici roku 2017.

Pro své favority můžete hlasovat od 1. srpna do 15. září 2017, do 20:00 hod. Vítěz kategorie Cena veřejnosti a celostátní výsledky soutěže Vesnice roku 2017 budou vyhlášeny 16. září 2017 na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Heřmanov
Kraj Vysočina

Heřmanov o sobě

Heřmanov je maličká obec na Vysočině s asi 205 stálými obyvateli. Součástí obce je i rozlehlá chatová oblast s 53 chatami. Vesnice je plně vybavená, máme vodovod a plyn, v příštím roce bychom chtěli zahájit výstavbu kanalizace a ČOV. Podařilo se nám zachránit i kamennou poštu, kterou teď provozuje obce jako poštu Partner a je i nadále v centru zájmu všech občanů. Dominantou Heřmanova je bezesporu kostel zasvěcený sv. Mikuláši, pocházející ze 14. století. Dále se v obci nachází krásně rekonstruovaná fara z roku 1799. Zvony v kostelní věži jsou velice staré, pochází z let 1493, 1504 a 1543. Byla provedena kompletní rekonstrukce kulturního domu, který je využíván pro desítky akcí i svateb. Máme kompletně rekonstruované budovy obecního úřadu, pošty i klubovny. Vybudovali jsme víceúčelové hřiště za školou i dětské hřiště na návsi.
©2011 Vesnice roku v Programu obnovy venkova